2019. május 30-án második alkalommal került megrendezésre iskolánkban a „Segesd Kupa” névre „keresztelt” fiú utánpótlás kézilabda torna kilenc évesek korosztályában. A négy csapatos tornán iskolánk csapata mellett a Pécs és a Keszthely két csapata képviseltette magát. A nagyon sportszerű rendezvényen a Keszthely együttese végzett a harmadik helyen, az ezüstérmet a Csurgói KK Segesd csapata szerezte meg, míg a győztes Pécs gárdája lett.

Iskolánk és a Csurgói KK által felajánlott kupák és érmek mellett különdíjakat is kaptak az edzők által javasolt játékosok. A legjobb kapusnak járó különdíj Pécsre került, a legtechnikásabb játékos a Keszthely csapatának játékosai közül került ki, míg a gólkirályi címet iskolánk csapatának játékosa, Deliága András második osztályos tanuló szerezte meg 26 lőtt góllal.

A torna a bajnokság végén egy levezető rendezvény volt, melynek célja a fejlődés lemérése és a pillanatnyi forma összehasonlítása volt. 

Gratulálunk minden résztvevő csapatnak, játékosnak, felkészítő nevelőnek!

Balázs bácsi