Németh Kristóf, iskolánk 6. osztályos tanulója, a Nagyatádi Úszó és Természetjáró Egyesület tagjaként az év során számtalan versenyen állt rajthoz. A második félévben Kaposváron, Komlón, Veszprémben, Marcaliban és Keszthelyen is részt vett úszóversenyeken.

Június 16-án, Törökbálinton rendezték a Magyar Bajnokság döntőjét ritmikus gimnasztika sportágban. Futó Zsófia, iskolánk első osztályos tanulója már másodszor vett részt ezen a megmérettetésen. Zsófi a sok tanulás mellett, hetente többször utazik el Kaposvárra, hogy részt tudjon venni az edzéseken. Kitartó munkájának meg is lett az eredménye. Egyéni szabad gyakorlatával 78 versenyzőből 11. lett. Egyesületéből (LSC RG SE) ő érte el a legjobb eredményt.

2024. május 8-10. között került megrendezésre a „Kerékpáros Iskola Kupa” országos döntője Miskolc városában. Somogy vármegyét fiú kategóriában iskolánk 7. osztályos tanulója, Molnár Ádám képviselhette. A három versenyszám -KRESZ elmélet, ügyességi pálya és szabályos közlekedés- összesítésében a 8. helyet szerezte meg. A vármegyék között Somogy a 9. helyen végzett.

Június első hétvégéjén tartották meg Nagyatádon az Építők Napját, melyre előzetesen egy rajzpályázatot hirdettek a környékbeli iskolás gyerekeknek. Témája a szoba, a lakás, a ház, a kert, ahol élek családommal és barátaimmal. A felhívásra csaknem 150 alkotás érkezett, közülük 21-et jutalmaztak a szervezők. Iskolánk díjazottjai a következő tanulók voltak:

2024. május 10-én pénteken papírgyűjtést szerveztünk. A gyűjtésben minden osztály részt vett. Diákjaink 4296 kg papírt gyűjtöttek szüleik segítségével. A diákönkormányzat munkáját a pedagógusok, technikai dolgozók, felső tagozatos diákjaink és a hulladékgazdálkodás munkatársai segítették. Ezúton szeretnénk megköszönni minden kedves szülőnek, és a diákoknak az összegyűjtött újságpapírt, kartont és a segítséget.