„… meghasadt az égbolt, Mert egy nép azt mondta: ”Elég volt.” Névtelen hősök adták életüket a hazáért!

Az idei tanévben 2019. október 22-én iskolánk tornatermében, majd 23-án községünk Művelődési házában, iskolánk hagyományaihoz hűen a 7. osztály tanulói adták elő az 1956. október 23-a emlékképeit felidéző, a forradalom és szabadságharc hőseinek méltán hű emléket állító műsorukat. Az ünnep napjára nemcsak a gyerekek és nevelőik, hanem az iskola és községünk is ünneplőbe öltözött. A tornateremben megtartott megemlékezés a Himnusz közös éneklésével kezdődött, majd az osztályfőnök, Takácsné Illés Henriett és Ammer Edit magyar szakos tanárnők vezetésével a tanulók látványos jelenetekkel, zenei, irodalmi összeállításokkal idézték fel az iskola diákjai és dolgozói, valamint a vendégek, szülők elé a 63 évvel ezelőtti eseményeket.